عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

Alternative content


Getlike
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودcoinpayu CoinBulb
More Money - Earn Free Bitcoin CoinBulb
کسب درآمد
CoinBulb

 

1 : چطور همان آدم قبلی نباشیم ؟

 

آیا فردی منفی بافی هستید ؟ دایم در نگرانی به سر می برید ؟ همیشه به خاطر استرس ، کف دست و پاهایتان یرد است ؟ دودلی وتردید رهایتان نمی کند ؟ ناامید هستید ؟ منزوی شده اید ؟ هر کاری را در نیمه راه رها می کنید ؟ تکامل گرا هستید ؟ می ترسید ؟ از تنبلی و بی حوصلگی تان کلافه شدید ؟

بهترین راه برای مقابله با قدرت منفی درون این است که هیچ توجهی به آن نکنید ، زیرا هر چه بیشتر حواستان را به آن بدهید ، بهای بیشتری نیز به آن داده اید و دیگر مجالی برای دیدن خوبی ها و مثبت اندیشی نمی ماند .

با جایگزینی افکار منفی توسط افکار مثبت ، بدی ها ، در ما تابود می شوند و درست مثل این است که در یک جای تاریک نور بتابد و ظلمت و تاریکی را از بین ببرد .

از همین الآن شروع کنید ، در همان جایی که هستید با هر وضعیت و موقعیتی :

افکارتان را از صافی رد کنید . فکر های خوب ، روشن ، مثبت ، سازنده ، مشوق ، آذام بخش ، شاد و دوست داشتنی را نگه داشته و پس از آن افکار منفی ، کسل کننده و باز دارنده را دور ریختید ، آن افکار خوب ار تقویت کرده و مدام به آنها بپردازید تا عادت تان شوند . آن قدر پیش روید که دیگر نتوانید طور دیگری فکر کنید !وقتی که موفق به انجام چنین کاری بشوید ، تمام زندگیتان متحول خواهد شد ، همان طور که خود شما هم دیگر آن آدم قبلی نیستید .

رسیدن به این مقصود اصلا سخت نیست ، فقط تمرین مداوم می خواهد : درست مثل هر کار موفق دیگری !!!

 

2 : ابراز علاقه از ارکان اصلی تربیت !

 

آلبرت پسر کوچک هفت ساله ای که یک دفعه در خیابان شروع به گریه می کند ، پدر و مادرش به او می گویند  خجالت بکش پسر ها که گریه نمی کنند ! »

اگر ادامه بدهی ، همین جا تو را می گذاریم و می رویم ، وقتی گریه می کنی چقدر قیافه ات خنده دار می شود ! نگاهش کن ، پسر به این بزرگی مثل دختر بچه ها گریه می کند !

البرت با خودش فکر می کند که چطور وقتی او این قدر ناراحت است ، آها مسخره اش می کنند و به او می خندند  ... و احساس می کند که پدر و مادرش او را دوست ندارند  ، همین موضوع باعث گریه بیشترش می شود .

پاهایش درد گرفته اند ، چند ساعتی است که در خیابان به این طرف و آن طرف می روند و برای اینکه سریع تر راه برود ، مدام او را می کشند .ولی آلبرت دیگر خسته شده است و گریه اش به مراتب بلند تر و بیشتر شده  ... در همین حین ، ناگهان ، خودش را در خیابان تنها می بیند  ، گریه اش قطع می شود و به اطرافش نگاه می کند ...

دو فرد سالخورده به او نزدیک می شوند. چی شده پسرم ؟

پدر و مادرم مرا مسخره می کنند ، آنها مرا تنها گذاشتند ! و دوباره شروع به گریه می کند .

پیرمرد او را در آغوش می گیرد ، همسرش نوازشش می کند و این گرما و محبت انسانی به او آرامش می دهد .

آنها آلبرت را به یک کافه تریا بردند و براش شکلاتی خوشمزه خریدند و او جریان را برایشان تعریف کرد ، آنها سعی کردند او را آرام کنند ، سپس پیرزن به دنبال والدین آلبرت رفت . پیرمرد به او گفت : « پدر و مادرت تو را دوست دارند فقط نمی دانند که چطور علاقه شان را به تو نشان دهند » .

پیرزن با پدر و مادر آلبرت وارد تریا شد ، آنها که حسابی رنگشان پریده بود ، همه جا را دنبال او گشته بودند ، آنها تصمیم گرفته بودند که برای تنبیه آلبرت در گوشه ای پنهان شوند ولی فکر نمی کردند ممکن است در انبوه جمعیت او را گم کنند .

سال ها گذشت تا آلبرت متوجه خانواده اش قربانی یک تربیت نادرست بوده اند که هیچ وقت از ابراز احساس و علاقه در آن صحبتی نشده بود .

 

3 : آیا چیز خارق العاده ای در بیرون وجود دارد ؟!

 

یک روز ، بانوی سالخورده ای که سوزن خیاطی اش را گم کرده بود ، در حیاط خانه اش به دنبال آن می گشت ، فردی از آنجا رد می شد و وقتی متوجه شد که او نیاز به کمک دارد نزد او رفت و هر دو مشغول گشتن شدن شدند مدتی گذشت ولی سوزن پیدا نشد .ان شخص محل دقیق گم شدن سوزن را از خانم پیر پرسید و او اسخ داد : « آن را در خانه گم کردم » .

پس چرا این جا دنبالش می گردید ؟ شما تا ابد هم آن را در حیاط پیدا نخواهید کرد !

چون داخل خانه نور کافی وجود ندارد ولی این جا کاملا روشن است !

بیشتر ما مثل این بانوی پیر عمل می کنیم : چون خارج از خودمان ، به دنبال خوشبختی می گردیم . ما فکر می کنیم که بیرون از ما روشن تر استو هر اقدام و کاری ، در بیرون صورت می گیرد ! ولی نمی توان خوشبختی را در آن جا یافت !

خوشبختی در آرامش و تعادل درون ما نهفته است .

خوشبختی شرایط طبیعی و تمرکز حالت طبیعی ذهن ماست . این ما هستیم که باید آن چه راکه از قبل درونمان قرار داده شده ، کشف کنیم . دنیای درون اسرار آمیزترین دنیایی است که هنوز چیز های بسیار شگفت انگیزی برای جست و جو و کشف کردن دارد !

 

4 : توصیه وارن بافیت / به جوانان

 

جوان ها بهتر است از ولخرجی دوری کرده ، به خود متکی بوده و به خاطر داشته باشند که :

1- پول انسان را نمی سازد ، بلکه انسان پول را ساخته است .

2- تا حد امکان ساده زندگی کنید .

3- آنچه که دیگران می گویند انجام ندهید ، تنها به آنها گوش دهید و فقط کار را انجام دهید که احساس خوبی به شما بدهد .

4- به دنبال مارک های معروف نباشد ، چیزهایی بپوشد که در آنها احساس راحتی کنید .

5- پول خود را برای مواد غیر ضروری هدر ندهید ، تنها برای چیزهایی که واقعا به آها نیاز دارید ، پولتان را خرج کنید .

6- این زندگی شماست . چرا به دیگران اجازه می دهید بر شما حکومت کنند ؟!

 

 

coinpayu

:: موضوعات مرتبط: , ,
:: بازدید از این مطلب : 1922
|
امتیاز مطلب : 0
|
|
مجموع امتیاز : 0